GİRİŞİMCİLERE DANIŞMANLIK

 

Eğitim sektörüne girmek isteyen girişimcilerimizin sektörü tanımaları, güçlü ve zayıf yanlarını bilmeleri, kendilerini geliştirmeleri ve profesyonel yardım almaları son derece önemlidir. Unutulmamalıdır ki iyi bir eğitimci olmak iyi bir işletmeci olmak anlamına gelmez. Aynı şekilde iyi bir işletmeci olmak iyi bir okul işletmecisi olacağınız anlamına gelmez.

 

Eğitim sektörünün kendi dinamikleri ve paydaşları vardır. Ülkemizin sürdürülebilir bir eğitim yapısına sahip olması için girişimcilere ve girişimcilerin doğru bilgi ve becerilerle donatılmasına önem veriyoruz.

 

 

Yeni Bir Anaokulu Açma

 

Küçük ve orta ölçekli yatırım grubunda olmasına rağmen anaokulu sektörü Türkiye’nin en prestijli, verimli ve istikrarlı yatırım araçlarından birisidir. Bu sektöre girmek isteyen yatırımcılar için çok cazip bir alan olmasına rağmen sürdürülebilir ve kaliteli bir okul olmak çok basit değildir. Bir anaokulu açıyorum diyerek bina tutup ruhsat işlerine girmek başarılı ve sürdürülebilir bir okul olmak için yeterli olmayacaktır.

 

Doğru eğitim yaklaşımını belirlemek, eğitim yaklaşımına göre eğitim alanlarını tasarlamak, doğru materyalleri temin etmek, veli beklentilerine hâkim olmak, veli farkındalığının arttırmak ve bilgilendirmek, modern eğitim tekniklerine hâkim öğretmenleri istihdam etmek, sürekli gelişim ilkesi çerçevesinde öğretmen eğitimlerini gerçekleştirmek, markalaşmak, kurumsal kimlik ve standardizasyonu oturtmak, reklam çalışmalarını yönetmek, okul yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak gibi daha pek çok konu başlığı sizi beklemektedir.

 

Kısa sürede okulunu kapatıp gitmek zorunda kalan pek çok yatırımcı gibi olmak istemiyorsanız profesyonel danışmanlık almanız son derece önemlidir.

 

 

Yeni Bir Kolej Açma

 

Eğitim sektörünün belki de en verimli yatırım aracı kolej açmaktır. Bu nedenle, son yıllarda özel kolejlerin sayısında bir patlama yaşanmış ve farklı ölçeklerde ve kontenjanlarda kolejler açılmıştır. Eğitim sektörünün en verimli yatırımı olmasına rağmen aynı zamanda riski de en büyük yatırım aracıdır. En baştan doğru kurgulanmayan ve doğru şekilde yapılandırılmayan bir kolejin başarılı olma ihtimali çok düşüktür. Artan rekabetin yanı sıra KOVİD-19 etkileri de riskinizi yükselten unsurlardır.

 

En baştan doğru kolej kurulması için bölgesel profile hâkim olmak, veli beklentilerini doğru okumak, doğru eğitim yaklaşımı ve güçlü akademik içerik ve güçlü kadronun yanı sıra doğru iş stratejisi gerekmektedir.

 

Özellikle yabancı dil eğitimi, uzaktan eğitim, yönetici eğitimi, öğretmen eğitimi, algı yönetimi, marka yönetimi, kalite yönetimi ve öğretim yöntemleri konusunda tecrübeli olan Hangar kadrosu, kolejlerimizin bu alanlarda ihtiyaç duyacağı desteği sağlamakta ve çözümler sunmaktadır. KOVİD-19’un etkisiyle uzaktan eğitim modelleri zorunlu hale gelmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki uzaktan eğitim modeli önemini her geçen gün arttıracak ve eğitim kurumlarının hedeflerini gerçekleştirmelerinde önemli araçlar haline gelecektir. Online veya uzaktan eğitim sadece sınıfta yapılanların internet ortamına taşınması ile istenilen verimliliği sunmaz. Uzaktan eğitimin gerçekten etkili olması için uygun öğretim yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Global anlamda çok eski olmayan uzaktan eğitimin doğru yapılması için var olan öğretim yöntemleri de henüz ülkemizde pek bilinmemektedir. Ters Yüz Edilmiş Eğitim (Flipped Learning) modeli başta olmak üzere etkin yöntemler konusunda tecrübeli olan Hangar eğitmenleri okulunuzun bir sonraki aşamaya geçmesine yardımcı olabilir.

 

Gerek güçlü markaların yarattığı rekabet ortamında gerekse KOVİD-19 salgını süresince ve sonrasında dil eğitim merkezlerinin başarılarını sürdürebilmeleri için kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu geliştirme ihtiyacı binanın fiziksel özelliklerine yönelik olabileceği gibi, reklam, algı yönetimi, öğrenci sayılarını arttırma, akademik kaliteyi iyileştirme, personel kalitesini geliştirme ve karlılık oranlarını arttırmaya yönelik olabilir. Dil eğitimi sektöründe sizi ileriye taşıyacak her tür ihtiyacınızda Hangar yanınızdadır.

 

 

Girişimci Eğitimleri

 

Okul Liderliği20 saatlik kurs programımızda Tasarım Odaklı Düşünme, İnovasyon Stratejisi, Sürdürülebilirlik, Eğitimde Yenilikler, 21. Yüzyıl Becerileri, Hedef/Çıktı Odaklı Düşünme gibi konuların yanı sıra Marka Yönetimi, Etkili İletişim, Liderlik, İK Yönetimi, Reklam Pazarlama ve Nakit Akışı gibi pek çok konu ile bir anaokulu işletmecisinin ihtiyaç duyacağı tüm konular verilmektedir. Eğitimlerimiz online veya yüz yüze alternatifleriyle sunulmaktadır.

 

Hangar AtölyeleriHangar Atölyeleri tamamen okul, öğretmen ve yöneticilerin ihtiyaçlarına göre yapılandırılan eğitim atölyeleridir. Kursiyerlerin kendilerini geliştirme ihtiyacı duyduğu veya daha derinlemesine gelişmek istediği spesifik konular üzerine tasarlanan atölyeler genelde 2 saatlik eğitim çalışmalardır. Hangar Atölyelerinde alabileceğiniz eğitimlerimizden bazıları: Atölyeler 

ANA SAYFA - GİRİŞİMCİLERE  DANIŞMANLIK

Copyright © 2019 - HANGAR Eğitim & Danışmanlık Hizmetleri

0 533 656 63 65

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Site Haritası