KOLEJLERE DANIŞMANLIK

 

Eğitim sektöründe 10 yıldan fazla deneyim ve bilgi birikimine sahip olan HNGR Danışmanlık, bu süreçte kolejlere İngilizce eğitim sistemleri kurma, yönetici eğitimleri, öğretmen eğitimleri ve personel temini noktalarında yardımcı olmaktadır.

 

İngilizce Eğitim Sistemi Kurma

 

Teknolojinin gelişimi ile bilgiye erişim hiç olmadığı kadar kolaylaşmış ve velilerin eğitim konusundaki farkındalığı çok yükselmiştir. Çocuğunun daha iyi eğitim almasını isteyen veliler İngilizce eğitimi veren okullara yönelmiş ve aldıkları İngilizce eğitiminden memnun kalmayan veliler ise okul değişikliğine gitmiştir. Veli beklentisinin yanı sıra, içerisinde bulunduğumuz yüzyılda başarılı olacak bireyler yetiştirmek okul öncesinden yüksek öğretime her eğitim kurumunun ortak amacıdır. Bu yüzyılda başarılı olabilmek için bireylerin Yirmi Birinci Yüzyıl Becerileri kazanmaları gerekmektedir. Bu becerilerden birisi olan İngilizce ve İngilizcenin öğretilmesi konusu ise ülkemizin zayıf noktalarındandır.

 

Ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız bir hata olarak, okullarda geleneksel İngilizce öğretim yöntemleri kullanılmakta ve eğitim kurumları İngilizce Öğretmenlerinin öğretim teknikleri konusundaki yetkinliklerinden emin olamamaktadır. Üstelik okul öncesinde İngilizce Öğretmeni olarak çalışanların önemli bir kısmı İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunu değildir veya farklı yaş gruplarına İngilizcenin nasıl öğretilmesi gerektiği konularında yeterli eğitim almamıştır. Farklı yaş gruplarında farklı yaklaşım ve farklı öğretim teknikleri kullanılmalıdır.

 

İngilizce Eğitim Sistemi Kurma konusunda 360 derece hizmet sunan Hangar, sizin için Yirmi Birinci Yüzyıl standartlarında bir sistem kurar, bu sistemi doğru uygulaması için öğretmen istihdam eder ve sistem doğrultusunda eğitir. Sistemin bütüncül olması için kullanılan müfredat, materyal, yayın, ölçme değerlendirme araçları ve interaktif etkinlikler gibi konuların tamamı danışmanlık hizmetimizin içerisindedir. Sonuç odaklı danışmanlık anlayışımız çerçevesinde tüm çabanın okulunuz için katma değer yaratmasını isteriz. Bunun için Hangar Danışmanları öğretmen eğitimlerinin yanı sıra yeni İngilizce sisteminizi mevcut veya potansiyel velilerinize doğru şekilde anlatmanızı ve bunu reklama çevirmenize katkı sağlar.

 

Başarılı ve sürdürülebilir bir okul olmak için iletişim formunu doldurun sizi arayalım, ne yaptığımızı nasıl yaptığımızı ayrıntılı şekilde anlatalım.

 

 

Öğretmen ve Psikolog Temini

 

Alanında yetkin personel istihdam etmek okullar için vakit alan ve zorlayıcı bir süreçtir. HNGR Danışmanlık ve HNGR Akademi ile yıllardır eğitim sektöründe faaliyet gösteren Hangar, Hangar Kariyer Merkezi sayesinde zengin ve güncel bir özgeçmiş havuzuna sahiptir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yerli veya yabancı İngilizce Öğretmenlerinin yanı sıra her alanda branş öğretmenleri ve psikolog temininizde size yardımcı oluyoruz.

 

Akıllı Personel Sistemi

Sonuç odaklı danışmanlık anlayışımızla iş ortaklarımıza çözümler üretmek için gayret ediyoruz. Okulların daha etkin ve ekonomik insan kaynaklarına sahip olmaları için geliştirilen Akıllı Personel Sistemi sayesinde okulların reel ihtiyaçlarına yönelik kendi İngilizce Öğretmenlerimizi, Branş Öğretmenlerimizi ve Psikologlarımızı yarı zamanlı olarak size gönderiyoruz. Hangar Akıllı Personel Sistemi sayesinde okullarımız öğretmen veya psikologlarının sigorta prim ve tazminatlarını ödemeyerek daha ekonomik şekilde insan kaynaklarını yönetebiliyor.

 

Başarılı ve sürdürülebilir bir okul olmak için iletişim formunu doldurun sizi arayalım, ne yaptığımızı nasıl yaptığımızı ayrıntılı şekilde anlatalım.

 

 

Öğretmen Eğitimleri

 

Başarılı bir okul olmanın iki ana unsuru akademik kalite ve sürdürülebilirliktir. Hem akademik kalitenin hem de sürdürülebilirliğin öncelediği ortak kavram ise gelişimdir. Okulların sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda başarısını devam ettirebilmesi için öğretim kadrosunun gelişimine yatırım yapması gerekmektedir. Öğretmen gelişimine yatırım yapan okullar hem daha kaliteli eğitim sunar hem de bunu reklam değeri olarak tanıtarak mevcut ve potansiyel müşterilerinde güven yaratır.

 

Doğru öğretmen temini ve bu öğretmenlerin gelişimi sürdürülebilir bir eğitim kurumu olmanın önemli kriterlerindendir. Tecrübeli öğretmenler temin etmek tek başına yeterli olmayacaktır zira her öğretmenin kendisine göre bir eğitim anlayışı ve yaklaşımı vardır. Öğretmenlerin önemli bir bölümü farklı öğretim yöntemlerine hakimdir ancak bu hakimiyet teori düzeyindedir ve sınıfa girildiğinde tipik olarak öğretmenler kendi öğretmenlerinden gördükleri teknikleri uygulamaya başlar.

 

Kurduğumuz veya danışmanlık verdiğimiz onlarca okulda yüzlerce saatlik ders ve öğretmen gözlemleri yapıyoruz. Bu gözlemlerimizi akademik olarak değerlendiriyor ve ardından müşteri profili ve beklentilerinin yanı sıra okul hedefleriyle kıyaslıyoruz. Elde ettiğimiz veriler kurum içerisinde görev alan öğretmenlerin genel anlamda birbirleriyle tutarsız ilerlediğini ve günün sonunda tutarsız bir bütün elde edildiğini göstermektedir. Bazı öğretmenlerin kendi ismiyle öğrenci getirirken bazılarının ise aynı başarıyı gösterememelerinin sebeplerinden birisi de budur. Bir öğretmen ayrıldığında yerine gelenin onu aratması da bu konuya verilebilecek bir diğer örnektir. Kurumlar bunun sıkıntısını farklı şekilde yaşamaktadır.

 

Öğretmenlerin modern öğretim teknikleri açısından gelişmeleri son derece önemlidir ancak en az bunun kadar önemli olan bir diğer konu ise öğretmenlerin kullandığı yöntem ve tekniklerin kurum hedefleri, öğrenci ve veli profil ve beklentileri açısından standardize edilmesidir.

 

Öğrenci ve veli memnuniyetini arttırarak daha fazla öğrenci elde etmenin en önemli unsurlarından olan öğretmenlerimize yatırım yapmak kurumlarımızın tartışılmaz çıkarınadır. Hangar Akademi Öğretmen Eğitimleri, tüm eğitim kurumlarının erişebileceği şekilde ekonomik olarak sunulmakta ve farklı ihtiyaçlara cevap olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Hangar Akademi ve Çözüm Ortaklarının uzman eğitmenleri tarafından verilen Öğretmen Eğitimlerimiz sizin ihtiyaçlarınıza uygun şekilde yapılandırılabilir.

 

 

TEFL İngilizce Öğretmen SertifikasıUluslararası tanınırlığı olan TEFL Sertifika Programı özellikle İngilizce Öğretmeni olarak çalışmak isteyen öğretmenler için doğru eğitimdir. Online veya yüz yüze eğitim alternatiflerimiz ile eğitim kuruma uygun gün ve saatlerde gerçekleştirilir.

 

 

Hangar Yetkili Öğretmen Sertifikasıİngilizce Öğretmenleri ve Okul Öncesi Öğretmenleri ile ayrı ayrı geliştirilmiş olan bu kurs programının amacı kursiyerlerin eğitime dair geleneksel ve modern öğretim yaklaşım ve yöntemlerini tanımalarını, pratiğe dökmeleri ve kurs esnasında fikir ve materyal paylaşımı fırsatını elde etmelerine olanak sağlamaktır. Program süresince kursiyerler eğitim üzerine teorik ve pratik uygulama eğitimi alırlar. Kursiyerlerin bu kurs programı esnasında öğrendikleri konuları ve kullandıkları materyali kendi gerçek tecrübelerine dayandırmaları son derece önemlidir. Bu kurs programı tüm kursiyerlerin aktif katılımını beklemekte ve fikirleriyle tartışmalara katılmalarını teşvik etmektedir.

 

 

Hangar AtölyeleriHangar Atölyeleri tamamen okul, öğretmen ve yöneticilerin ihtiyaçlarına göre yapılandırılan eğitim atölyeleridir. Kursiyerlerin kendilerini geliştirme ihtiyacı duyduğu veya daha derinlemesine gelişmek istediği spesifik konular üzerine tasarlanan atölyeler genelde 2 saatlik eğitim çalışmalardır. Hangar Atölyelerinde alabileceğiniz eğitimlerimizden bazıları: Atölyeler 

 

Yönetici Eğitimleri

 

İyi bir öğretmen olmanın iyi bir işletmeci olmak anlamına gelmeyeceği gibi iyi bir işletmeci veya yönetici olmakta iyi bir okul yöneticisi/lideri olmak anlamına gelmemektedir. Okul Yöneticiliğinin kendine özgü bir yapısı vardır ve profesyonel destekle okulunuzu daha sürdürülebilir bir işletme haline getirebilirsiniz. Yıllardır edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikiminden yola çıkarak geliştirdiğimiz yönetici eğitimleri sizi başarılı bir lidere dönüştürecektir.

 

Okul Liderliği20 saatlik kurs programımızda Tasarım Odaklı Düşünme, İnovasyon Stratejisi, Sürdürülebilirlik, Eğitimde Yenilikler, 21. Yüzyıl Becerileri, Hedef/Çıktı Odaklı Düşünme gibi konuların yanı sıra Marka Yönetimi, Etkili İletişim, Liderlik, İK Yönetimi, Reklam Pazarlama ve Nakit Akışı gibi pek çok konu ile bir anaokulu işletmecisinin ihtiyaç duyacağı tüm konular verilmektedir. Eğitimlerimiz online veya yüz yüze alternatifleriyle sunulmaktadır.

 

Hangar AtölyeleriHangar Atölyeleri tamamen okul, öğretmen ve yöneticilerin ihtiyaçlarına göre yapılandırılan eğitim atölyeleridir. Kursiyerlerin kendilerini geliştirme ihtiyacı duyduğu veya daha derinlemesine gelişmek istediği spesifik konular üzerine tasarlanan atölyeler genelde 2 saatlik eğitim çalışmalardır. Hangar Atölyelerinde alabileceğiniz eğitimlerimizden bazıları: Atölyeler 

 

ANA SAYFA - KOLEJLERE DANIŞMANLIK

Copyright © 2019 - HANGAR Eğitim & Danışmanlık Hizmetleri

0 533 656 63 65

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Site Haritası